Тайланд

Таїланд – країна в Південно-Східній Азії, розташована на півостровах Індокитай і Малакка, межує на сході з Лаосом і Камбоджею, півдні з Малайзією, на заході з М’янмою (раніше Бірма). Загальна протяжність берегової лінії близько 2400 км. Південне узбережжя країни омивається Сіамською затокою, південно-західне — Андаманським морем.

Таїланд — королівство, яке з 12 жовтня 2016 очолює король Маха Вачхіралонгкон. Столиця держави, та її головний порт — місто Бангкок. Основне населення країни тайці, найбільша національна меншина — китайці, третя за величиною — малайці. Тайська мова є офіційною мовою держави. Грошова одиниця — бат.

Таїланд є членом ООН і входить в Асоціацію держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) і Азійсько-Тихоокеанську економічну конференцію. З 1983 Таїланд — член Асоціації країн-виробників олова.

Туризм в Таїланді є однією із значимих галузей економіки країни. Доходи від туризму складають значну частку ВВП Таїланду (у 2007 році — 6,7 %).

Південний Таїланд – регіон розташований на півострові Малакка в південній частині країни. На сході береги омиваються Південно-Китайським морем і Сіамською затокою, а на заході — Андаманським морем. Осьову частину півострова займають гірські хребти розчленовані невеликими долинами, а прибережна територія має рівнинний рельєф. Велика частина півдня вкрита лісистими пагорбами, переміжними з плантаціями тропічних фруктів і каучукових дерев

Центральний Таїланд – Цей регіон знаходиться в долині річки Чаупхрая. Тут сконцентрована велика частина населення, а також найбільші підприємства, основні транспортні магістралі та історико-культурні пам’ятки. Центром регіону є місто Бангкок — столиця Таїланду королівства. Місто оточене з усіх боків каналами, вежами й стінами. Тут же розташовуються палац короля і віце-короля, а також численні монастирі: Ват Пхо (Храм Сплячого Будди); поруч знаходиться Ват Пхра Кео (Храм Смарагдового Будди), який вважається священним місцем у Таїланді. Туристична інфраструктура Бангкоку розрахована на велику кількість відпочиваючих, різних інтересів і достатку. Більшість готелів розташована в центрі міста, в тому числі і найстаріший Орієнт Бангкок, побудований в 1887 році.

На південь від Бангкоку знаходиться один з найголовніших тайських курортів — Паттайя. Це невелике містечко щороку відвідують до 5,5 млн туристів з країн Європи та Східної Азії. Практично всю прибережну смугу займають пляжі, на яких побудовані численні готельні комплекси. Недалеко від міста розташовано декілька крокодилових, тигрових, слонячих ферм, де постійно влаштовуються всілякі вистави з участю тварин. Тут же є ботанічний сад мадам Нонг Нуч з одним з найкрасивіших в Південно-Східній Азії парком орхідей. Безпосередньо у місті розташований парк мініатюрних копій світових пам’яток Міні Сіам.