Португалія

Португалія – держава розташована переважно на Піренейському півострові, у південно-західній Європі. Найзахідніша суверенна держава материкової Європи, що на півночі та сході межує з Іспанією, а на заході на півдні омивається Атлантичним океаном. До її складу також входять атлантичні архіпелаги Азорських островів та Мадейри, обидва автономні регіони з власними регіональними урядами.

Португалія — найдавніша національна держава на Піренейському півострові і одна з найстаріших держав Європи, територія якої постійно заселялася, захоплювалась і була предметом боротьби з доісторичних часів. Докелтські народи, кельти та римляни супроводжувались навалами свеїв та вестготських германських народів. Після мусульманського завоювання Піренейського півострова, більша частина його території була частиною Аль-Андалуса. Португалія як країна була утворена під час ранньої християнської Реконкісти. Засноване у 868 році Графство Португалія здобуло регіональну значимість після битви при Сан-Мамеде (1128). Пізніше, після битви при Оріке (1139) було проголошено Королівство Португалія, незалежність якого від Леона була визнана Саморським договором 1143 року.

Рання історія Португалії нерозривно пов’язана із історією усього Піренейського півострова. Від часів неоліту його заселяли іберійські племена, що займалися землеробством, скотарством та рибальством. У 1 тисячолітті до н. е. з Центральної Європи на територію півострова прийшли кельти, які підкорили частину місцевих племен й змішалися з ними. Найвідомішим племінним союзом на центральних португальських землях були лузітани, що мешкали в межиріччі Дору та Тежу. Їхня країна назвалася Лузітанією — згодом поетична назва самої Португалії. На півночі жили галлеки, за річною Тежу — кельтики, а на півдні, в регіоні Алгарве, — кінети. На узбережжі існували торгові колонії фінікійців з Карфагену, такі як Тавіра.