Чорногорія

Чорногорія – держава на Балканах, офіційна назва Республіка Чорногорія (Republika Crna Gora). Була одною з двох частин федерації Сербія і Чорногорія (у 1992–2003 рр. — СРЮ). Незалежна від 3 червня 2006 року. Від 17 грудня 2010 року є офіційним кандидатом на вступ до Євросоюзу, а від 5 червня 2017 — член НАТО.

У північній частині Чорногорії — помірно-континентальний, на Адріатичному узбережжі — середземноморський. У приморській області літо зазвичай тривале, спекотне (+23 — +25 ° C) і досить сухе, зима — коротка і прохолодна (+3 — +7 ° C). У гірських районах помірно тепле літо (+19 — +25 ° C) і відносно холодна зима (від +5 до −10 ° C), опади випадають в основному у вигляді снігу. Опадів випадає від 500 до 1500 мм на рік, переважно у вигляді дощу, в горах поблизу морського узбережжя місцями випадає понад 3000 мм. У північних областях Чорногорії сніг лежить до 5 місяців в році. Кількість сонячних годин на рік: в Ігало — 2386, в Ульцині — 2700.

Чорногорія може запропонувати широкий діапазон туристичних послуг: влітку це пляжний відпочинок на узбережжі Адріатичного моря, взимку — гірськолижні курорти. Найбільш популярні курорти Чорногорії: Будванська рив’єра, Свєті-Стефан, Петровац, Ада Бояна, Херцег-Нові, Ігало, Будва, Котор. Популярними серед іноземних туристів є Подгориця, Ульцинь і Цетинє. Багато туристів приїжджає до Чорногорії відвідати численні монастирі та церкви, зайнятися рафтингом в гірських каньйонах. Офіційна статистика Чорногорії свідчить, що з 2010 року кількість туристів в країні росте.