Македонія

Македонія (Північна Македонія) – держава на Балканському півострові у Південно-Східній Європі. Отримала незалежність у 1991 році як одна з держав-наступниць Югославії. Країна без виходу до моря, межує з частково визнаним Косово на північному заході, Сербією на півночі, Болгарією на сході, Грецією на півдні та Албанією на заході. Складає приблизно третину більшого географічного та історичного регіону Македонії. Столиця та найбільше місто — Скоп’є, де проживає близько чверті 2,06 мільйонів жителів країни. Більшість жителів — етнічні македонці, які є південнослов’янським народом. Албанці складають значну меншину, яка становить близько 25 %; за нею слідують турки, роми, серби, босняки та арумуни.

Туризм у Північній Македонії — важливий фактор економіки країни. У країні є багато природних і культурних пам’яток, що робить її привабливою для туризму.

Число туристів, що прибувають до Північної Македонії з-за кордону, постійно зростає — з березня 2008 року порівняно з березнем 2007 року — на 44,7 %. Кількість внутрішніх туристів у період від січня до березня 2008 року порівняно з аналогічним періодом минулого року, зросла на 23,5 %.

Найбільше число туристів у 2012 році відвідали південно-західні райони країни (251 462), за ними — місто Скоп’є (164 077), південно-східні райони (106 978). У Пелагонії побувало 72 054 туристи.

Іноземних туристів у 2012 році найбільше прибуло з Туреччини (50 406), Греції (43 976), Сербії (36 530) і Нідерландів (27 000).

Найбільше приваблюють туристів такі місця:

  • Скоп’є — столиця і найбільше місто країни, розташоване в її північній частині на річці Вардар. Скоп’є — стародавнє місто з великою кількістю археологічних пам’яток і музеїв.
  • Охрид — об’єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, лежить у південно-західній частині країни на східному березі Охридського озера. Місто популярне серед туристів завдяки пляжам та сприятливим природним умовам. Охрид також має багато історичних пам’яток, таких як Самуїлова фортеця і Античний театр.
  • Битола — друге за величиною місто, розташоване в південній частині країни. Бітола також має багату історію. Тут багато старих церков, музеїв.

В інших містах і населених пунктах країни, таких як Кратово, Прилеп, Струмиця і Струга, також багато визначних пам’яток.