Чехія

Чехія – держава в центральній Європі без виходу до моря, що межує на півночі і заході з Німеччиною, на північному сході — з Польщею, на південному сході — зі Словаччиною, на півдні — з Австрією, що робить її однієї з двох, разом із Люксембургом, країною-членом Європейського Союзу, які повністю оточені ЄС. Країна має горбистий ландшафт, що займає площу 78 866 км² з переважно помірним континентальним та морським кліматами. Чеська Республіка — унітарна парламентська республіка, де проживає 10,6 мільйонів жителів. Її столиця та найбільше місто — Прага, з 1,3 мільйонами жителів; інші великі міста — Брно, Острава, Оломоуць та Пльзень. Основні річки: Морава, Лаба (Ельба), Влтава, Сазава.

У Чехії велика кількість історичних, культурних та технічних пам’яток, включно з 12 об’єктами, внесеними до списку культурної та природної спадщини ЮНЕСКО. Чеська економіка отримує доволі високі прибутки від туризму. У 2008 році частка прибутку від туризму становила близько 2,9 % від ВВП.

Розвиткові туризму в Чехії сприяє діяльність Національного туристичного управління CzechTourism та мережі його зарубіжних представництв в Європі та інших країнах світу.

У Чеській Республіці нараховується 38 курортів, 36 з них приймають пацієнтів, 2 перебувають у стані реконструкції. 14 курортів мають у своєму арсеналі дитячі спеціалізовані санаторно-курортні заклади.

До найпопулярніших курортних містечок належать Бехинє, Блудов, Дарков, Карвіна, Франтішкові-Лазне, Годонін, Яхимів, Янске Лазнє, Єсенік, Карлова Студанка, Карлові Вари, Клімковіце, Константинови Лазнє, Лазнє Б’єлоград, Лазне Богданеч, Лазнє Кундратіце, Лазнє Кінжварт, Лазнє Лібверда, Лазнє Тоушень, Ліпова Лазнє, Лугачовице, Маріанські Лазні, Мшене Лазнє, Острожска-Нова-Вес, Подєбради, Слатініце, Тепліце, Тепліце над Бечвоу, Тршебонь, Веліховки, Велке Лосіни, Враж та ін.